website templates

Galeria Plakatu Polskiego

"Spotkałem na ulicy skrzydlatego wielbłąda. I zakochałem się w nim. Miłość od pierwszego wejrzenia. Rzecz bez precedensu w historii naturalnej, stwór taki nie był dotąd notowany. Istnieje jednak w sztukach wizualnych. To plakat." Jan Lenica

Oferujemy kolekcjonerskie plakaty vintage. Polskim plakatem zajmujemy się od ponad 25 lat. Służymy Państwu wiedzą i doświadczeniem, i gwarantujemy autentyczność zakupionych u nas plakatów.

Sprzedajemy oryginalne plakaty archiwalne i współczesne. Kolekcja liczy około 4 tysiące tytułów i obejmuje plakaty filmowe, teatralne, muzyczne, społeczne i okolicznościowe. Ich autorami są wybitni twórcy polskiej szkoły plakatu: Cieślewicz, Lenica, Młodożeniec, Starowieyski, Świerzy, Tomaszewski i inni. Plakaty są w różnych cenach - od 50 do kilkuset złotych - wysoka cena odzwierciedla kolekcjonerską wartość unikatu. Warto zainwestować w oryginalne, kolekcjonerskie plakaty, ich ceny na rynku sztuki rosną. Zachęcamy do wieszania plakatów w domu i przestrzeni publicznej: w biurze, sklepie, klubie i kawiarni. To niepowtarzalny i stosunkowo niedrogi, a bardzo oryginalny sposób dekoracji wnętrz. Zapraszamy do zakupu plakatów on-line lub osobiście w Galerii Plakatu w holu głównym Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (BUW).

Plakaty i sprzedaż

Sprzedajemy tylko autentyczne, oryginalne plakaty, okazjonalnie oficjalne wznowienia. Wiele z oferowanych afiszy to już archiwalne plakaty vintage, niektóre w pojedynczych egzemplarzach. W opisie plakatu podajemy rok, w którym został wydrukowany. Sprzedaż prowadzimy online i w galerii stacjonarnej. Chętnie udzielimy informacji i pomożemy w wyborze. Plakaty są chronione prawem autorskim, nie robimy kopii na życzenie.

Wielkość plakatów zbliżona jest do standardowych formatów: B1 ok. 98x68 cm. albo A1 ok. 84x59 cm. Mniejsze formaty, np. A2, B2 stanowią mniejszość. Na życzenie podajemy dokładne wymiary.

Stan zachowania plakatów jest zwykle bardzo dobry. W przypadku starszych druków dopuszczalne są pewne niedoskonałości. Zawsze informujemy w przypadku istotnych wad. Na życzenie podajemy dokładny opis stanu plakatu.

Zamówienia internetowe można opłacić przelewem, kartą kredytową, blikiem. Po otrzymaniu zamówienia potrzebujemy zwykle 1-2 dni na potwierdzenie dostępności i skompletowanie plakatów, po czym przesyłamy informacje do realizacji płatności. Plakaty można odebrać osobiście w Galerii Plakatu w holu głównym Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.
Składając zamówienie akceptują Państwo regulamin i zasady ochrony prywatności.

Wysyłamy plakaty dobrze zabezpieczone, w mocnych tubach. Wysyłka zamówienia następuje w ciągu 1-2 dni po otrzymaniu wpłaty. Koszty wysyłki krajowej to 20 zł, niezależnie od ilości plakatów, czas doręczenia przesyłki kurierskiej to około 1-2 dni. Przesyłki zagraniczne: zobacz tutaj

Do oprawy plakatów rekomendujemy proste ramy w standardowych wymiarach, które łatwo można kupić. Oferujemy też oprawę na miejscu w galerii w BUW w metalowe ramy w kolorach: czarnym, srebrno-szarym (aluminium). Koszt oprawy plakatu w ramę 100x70 cm wynosi 120 zł. Ramy w innych wymiarach i kolorach (biały, złoty) są na zamówienie.

Kontakt

Zamówienia online:
Galeria Plakatu Poster.pl Darek Zgutka
tel. 503 341 328
email: mail@polishpostergallery.com

Odbiór osobisty:
Galeria Plakatu w BUW w holu głównym Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, ul. Dobra 56/66, 00-312 Warszawa.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 13-19, w sobotę 13-18 (oprócz niedzieli).
Darek Zgutka tel. 503 341 328, Włodek Orzeł tel. 603 387 737


Dogodny dojazd Metrem: 2 linia, stacja 'Centrum Nauki Kopernik', autobusami: 106, 118, 127 lub spacer z Krakowskiego Przedmieścia w kierunku Powiśla ulicą Oboźną lub Karową.

BUW - Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

Warto zobaczyć nowoczesny budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz ogród botaniczny na dachu, zaprojektowany przez cenionego architekta krajobrazu Irenę Bajerską. Oryginalna roślinność, pnącza, pergole, mostki i ławeczki. Budynek zaprojektował znany polski architekt Marek Budzyński.

Copyrights

Prosimy pamiętać, że zakup plakatów nie obejmuje prawa do reprodukcji i nie stanowi nabycia praw autorskich, należących do twórców plakatów lub ich spadkobierców.

Treści prezentowane na stronie internetowej Galerii Plakatu stanowią własność właściciela domeny Poster.pl i są chronione prawami własności intelektualnej. Kopiowanie, reprodukowanie lub rozpowszechnianie wymaga zgody właściciela lub umieszczenie stosownego linku z podaniem źródła.

© 2000 - Galeria Plakatu Poster.pl Darek Zgutka
 
* Ta strona używa 'ciasteczek' (cookies) w celu zapamiętania preferencji i optymalizacji przeglądania.